Dantų balinimo juostelėmis privalumai ir trūkumai

.

Ar dantų balinimas kenkia?

Dantų balinimas nėra pavojingas. Balinimas sukelia padidėjusį jautrumą, nes baliklis įsiskverbia į dantį ir jį balina. Siekiant to išvengti, galima naudoti balinimo priemonę, skirtą jautriems dantims. Dantų jautrumas nėra ilgalaikis šalutinis poveikis. Nėščioms ar maitinančioms motinoms nerekomenduojama, tačiau tai tik rekomendacija, o negriežtas draudimas.

.

Ar dantų balinimas tinka visiems?

Prieš nusprendžiant balinti dantis, patartina pasikonsultuoti su gydytoju odontologu ar burnos higienistu, nes dantų balinimas tinka ne kiekvienam. Atlikti dantų balinimo procedūrą nepatariama:

 • Žmonėms, alergiškiems balinimo gelio sudedamosioms dalims (vandenilio peroksidui);
 • Asmenims iki aštuoniolikos metų;
 • Nėščioms ir maitinančios moterims;
 • Nešiojantiems breketus;
 • Turintiems rimtų burnos ertmės patologijų (sergantiems gleivinės ligomis, turintiems daug ėduonies pažeistų dantų, esant didelei dantenų recesijai (kaklelių apsinuoginimui), dantų kaklelio erozijoms);
 • Sergantiesiems diabetu.

.

Kiek laiko trunka dantų balinimas juostelėmis?

Paprastai balinimo procedūra trunka iki valandos. Ypač pageltusiems ir dėmėtiems dantims išbalinti reikės nemažai laiko / procedūrų.

.

Ar dantų balinimas kenkia sveikatai?

Dažnai klausiama, ar dantų balinimas yra saugus/nekenkia. Nėra įrodymų, kad tai įtakoja jūsų bendrą sveikatą. Procedūra yra taikoma tik burnoje, o cheminės medžiagos nėra agresyvios, kad pakenktų jūsų organizmui. Tyrimai nerado ilgalaikio neigiamo poveikio sveikatai.

.

Ar dantų balinimas išlieka visam laikui?

Dantų balinimas nėra nuolatinis. Negalime sustabdyti dantų dėvėjimosi, dėl kurio pažeidžiamas emalis ir dantys gelsta. Sunku atsisakyti dažančių gėrimų, kavos, arbatos, o senėjimo sustabdyti išvis neįmanoma. Todėl dantų balinimas ateityje turi būti kartojamas, jog poveikis būtų ilgesnis. Jei norima ilgalaikių rezultatų, teks skirti šiek tiek laiko ir lėšų dantų balinimui.

.

Ar tai padės pasitikėjimui savimi?

Vienas iš puikių ir dažnai neįvertintų dantų balinimo privalumų yra pasitikėjimo savimi padidėjimas, turint gražesnę šypseną. Nemažai žmonių, turinčių pageltusius dėmėtus dantis, vengia šypsotis. Turintys baltus dantis jai didžiuojasi ir yra linkę šypsotis kitiems. Tai gali padėti, pavyzdžiui, per darbo interviu, bendraujant su mokytojais, bendraamžiais ar aplinkiniais.

.

Ar dantų balinimas saugus plomboms ir protezams?

Taip, saugus. Jūs nepakenksite jokioms dantų restauracijoms. Tai reiškia, kad karūnėlės, plombos, implatai ir kt. nebus paveikti balinimo priemonių. Tačiau reikia turėti omeny, kad dantys bus kitokios spalvos nei restauracijos. Balinimo juostelės neišbalins plombų, karūnėlių, protezų ir pan. Jie išliks tos pačios spalvos.

.

Ar dantų balinimas kenkia emaliui?

Ne. Nėra įrodymų, kad balinimas kenkia dantų emaliui. Jis nesuminkština nei dantų, nei pakeičia jų struktūrą. Jeigu balinimas atliekamas laikantis instrukcijų, nėra jokio ilgalaikio neigiamo poveikio. Tačiau nepatariama balinimo juostelų naudoti ilgiau nei 5 metus. O balinantis juostelėmis negalima tuo pat metu balintis ir pas odontologą, nes kas per daug - tas nėra sveika.

.

Ar apsimoka balinti dantis piniginiu atžvilgiu?

Į dantų balinimą verta investuoti, jeigu turima lėšų ir noro atlikti procedūras. Jeigu ieškoma ilgalaikio sprendimo ar procedūros, kurios nereikės kartoti, dantų balinimas juostelėmis jums gali ir netikti. Galbūt dantų spalvos pasikeitimo problemą būtų galima spręsti ir kitaip, kaip pavyzdžiui, atsisakant rūkymo ar dažančių gėrimų.

.

Ar balinamoji pasta geriau nei balinimo juostelės?

Balinamosios pastos dantų nebalina. Jos neturi aktyvių ingridientų, kurie balintų dantis. Jos tik padeda nuvalyti apnašas, taip sukurdamos įspūdį, kad dantys pabaltėjo. Vis dėlto po balinimo juostelėmis mes rekomenduojame naudoti balinamąsias pastas, kurios padeda palaikyti dantų spalvą.

.

5 būdai palaikyti dantų baltumą:

 1. naudoti balinančią dantų pastą;
 2. naudoti balinimo juosteles reguliariai;
 3. gerti dažančius gėrimus per šiaudelį;
 4. atsisakyti tabako gaminių;
 5. negriežti dantimis.