.

7 dantų balinimo faktai

.

1. Balinimas nekenkia dantims.

Mes visi girdėjome posakį "kas per daug, tas nesveika". Tai taikoma viskam, įskaitant ir dantų balinimą. Dantų balinimas yra labai saugus, jei yra atliekamas teisingai laikantis instrukcijų, tačiau per dažnas balinimas gali sukelti jautrumą ir riboja laiko tarpą, kuomet jūsų dantys natūraliai remineralizuojasi. Visada naudokite balinimo priemones pagal instrukciją arba nutraukite naudojimą, jei patiriate per didelį jautrumą/skausmą.

.

2. Dantų jautrumas yra normalu.

Dantų balinimas veikia kiekvieno dantis skirtingai. Nors daug kas priklauso nuo genetikos, tačiau daugiau nei pusė žmonių, kurie bandė dantų balinimą, patyrė vienokios ar kitokios formos jautrumą. Dantų balinimas trumpam dehidratuoja dantis, palikdamas jums pastebimą balinimo poveikį. Laikui bėgant šis poveikis išnyksta, kaip ir dantų jautrumas, ypač kai jūsų dantys turi galimybę remineralizuotis ir rehidratuotis. Tai yra normalu ir trunka nuo kelių valandų iki kelių dienų. Tiesiog prisiminkite - visų dantys yra skirtingi!

.

3. Dantys = kempinė.

Nors gali neatrodyti ir nesijausti, tačiau jūsų dantys iš tiesų yra gana poringi ir reaguoja bei sugeria viską, ką valgote ar geriate (viena iš daugelio priežasčių valgyti daugiau vaisių ir daržovių!). Yra žinoma, kad kava, arbata, vynas ir kiti dažantys skysčiai veikia dantis, nes jų pigmentai yra įsisavinami į dantis. Todėl patartina visuomet išsivalyti dantis po valgymo ar gėrimo, kad būtų išvengta dantų dėmių.

.

4. Visuomet balinkite vakare.

Kaip jau minėjome, dantys sugeria viską, su kuo turi sąlytį. Dantų balinimas dehidruoja jūsų dantis, padarydamas juos labiau pažeidžiamus tamsiems pigmentams iš maisto ar gėrimų. Štai kodėl geriausia yra balinti vakare prieš miegą. Tai ne tik padeda išvengti tiesioginio kontakto su maistu ir gėrimais, bet taip pat leidžia jūsų dantims natūraliai remineralizuotis miego metu (dėl to jūs galite padėkoti savo seilėms).

.

5. Balinimas užtrunka.

Nors kai kurie rinkoje esantys balinimo produktai yra stipresni ir efektyvesni nei kiti, nė vienas produktas nesuteikia greitų ir ilgalaikių balinimo rezultatų. Vieni žmonės pamatys efektą jau po 1 procedūros, kitiems gali prireikti pilnos pakuotės, o treti efekto išvis gali nematyti. Tai stipriai priklauso nuo asmeninės dantų būklės prieš balinimą, dantų priežiūros ir valgymo įpročių.

.

6. Balinimo rezultatai gali skirtis.

Nors dauguma žmonių pastebės daugelio balinimo produktų rezultatus, ne visi pasiekia tobulą baltą šypseną, kurios norėtų. Jūsų dantys turi natūralią baltumo ribą, iki kurios juos galima išbalinti. Vėlgi tai yra susiję su jūsų genetika.

.

7. Išbalinti galima tik natūralius dantis.

Dantų balinimo rinkiniai ir procedūros yra skirti natūraliems dantims. Jie neišbalins ir nepaveiks implantuotų dantų, vainikėlių, plombų ir kt.