.

Dantų balinimo juostelėmis privalumai ir trūkumai

.

Ar dantų balinimas kenkia dantims?

Dantų balinimas nėra pavojingas, jeigu atliekamas teisingai, laikantis instrukcijų. Balinimas sukelia padidėjusį jautrumą, nes baliklis įsiskverbia į dantį ir jį balina. Siekiant to išvengti, galima naudoti balinimo priemonę, skirtą jautriems dantims. Vis dėlto dantų jautrumas nėra ilgalaikis šalutinis poveikis.

.

Ar dantų balinimas tinka visiems?

Prieš nusprendžiant balintis dantis, patartina pasikonsultuoti su gydytoju odontologu ar burnos higienistu, nes dantų balinimas tinka ne kiekvienam. Atlikti dantų balinimo procedūrą nepatariama:

 • Žmonėms, alergiškiems balinimo gelio sudedamosioms dalims (vandenilio peroksidui ir kt.);
 • Asmenims iki aštuoniolikos metų;
 • Nėščioms ir maitinančios moterims;
 • Nešiojantiems breketus;
 • Turintiems rimtų burnos ertmės patologijų (sergantiems gleivinės ligomis, sergantiems dantenų ligomis, turintiems daug ėduonies pažeistų dantų, esant didelei dantenų recesijai (kaklelių apsinuoginimui), dantų kaklelio erozijoms);
 • Asmenims, turintiems daug plombų ir karūnėlių, kadangi šios restauracinės priemonės nebalinamos;
 • Asmenims, kurių dantys yra ypač jautrūs ar apnuogintos dantų šaknys, nes jos neturi emalio sluoksnio;
 • Sergantiems diabetu.

.

Kiek laiko trunka dantų balinimas juostelėmis?

Tai priklauso nuo juostelių rūšies. Paprastai balinimo procedūra trunka iki valandos. Ypač pageltusiems ir dėmėtiems dantims išbalinti reikės nemažai laiko / procedūrų.

.

Ar dantų balinimas kenkia sveikatai?

Dažnai klausiama, ar dantų balinimas yra saugus/nekenkia. Nėra įrodymų, kad tai įtakoja jūsų bendrą sveikatos būklę. Procedūra yra atliekama tik burnoje, o cheminės medžiagos nėra agresyvios, kad pakenktų jūsų organizmui. Pažymėtina, jog tyrimai nerado ilgalaikio neigiamo poveikio sveikatai.

.

Ar dantų balinimas išlieka visam laikui?

Dantų balinimo rezultatas nėra amžinas. Negalime sustabdyti dantų dėvėjimosi, dėl kurio pažeidžiamas emalis ir dantys gelsta. Dažnai yra sunku atsisakyti dažančių gėrimų, kavos, arbatos, o senėjimo sustabdyti išvis neįmanoma. Todėl dantų balinimas ateityje turi būti kartojamas. Jei norima ilgalaikių rezultatų, teks skirti šiek tiek laiko ir lėšų.

.

Ar tai padės pasitikėjimui savimi?

Vienas iš puikių ir dažnai neįvertintų dantų balinimo privalumų yra pasitikėjimo savimi padidėjimas dėl gražesnės šypsenos. Nemažai žmonių, turinčių pageltusius dėmėtus dantis, vengia šypsotis, o turintys baltus dantis jais didžiuojasi ir yra linkę šypsotis kitiems. Tai gali padėti, pavyzdžiui, per darbo interviu, bendraujant su bendraamžiais, kolegomis ar aplinkiniais.

.

Ar dantų balinimas saugus plomboms ir protezams?

Taip, saugus. Jūs nepakenksite jokioms dantų restauracijoms. Tai reiškia, kad karūnėlės, plombos, implantai ir kt. nebus paveikti balinimo priemonių. Tačiau reikia turėti omeny, kad dantys bus kitokios spalvos nei restauracijos. Balinimo juostelės neišbalins plombų, karūnėlių, protezų ir pan. ir jie išliks tos pačios spalvos.

.

Ar dantų balinimas kenkia emaliui?

Ne. Nėra įrodymų, kad balinimas Crest juostelėmis kenkia dantų emaliui. Jis nesuminkština dantų ir nekeičia jų struktūros. Jeigu balinimas atliekamas laikantis instrukcijų, nėra jokio ilgalaikio neigiamo poveikio. Tačiau nepatariama balinimo juostelių naudoti ilgiau nei 5 metus. O balinantis juostelėmis negalima tuo pat metu balintis ir pas odontologą, nes kas per daug - tas nėra sveika.

.

Ar apsimoka balinti dantis (piniginiu atžvilgiu)?

Į dantų balinimą verta investuoti, jeigu turima lėšų ir noro atlikti procedūras. Jeigu ieškoma ilgalaikio sprendimo ar procedūros, kurios nereikės kartoti, dantų balinimas juostelėmis jums gali ir netikti. Galbūt dantų spalvos pasikeitimo problemą būtų galima spręsti ir keičiant savo įpročius, kaip pavyzdžiui, atsisakant rūkymo ar dažančių gėrimų.

.

Ar balinamoji pasta geriau nei balinimo juostelės?

Balinamosios pastos dantų nebalina. Jos neturi aktyvių ingredientų, kurie balintų dantis. Jos tik padeda nuvalyti apnašas, taip sukurdamos įspūdį, kad dantys pabaltėjo. Vis dėlto po balinimo juostelėmis mes rekomenduojame naudoti balinamąsias pastas, kurios padeda palaikyti dantų spalvą.

.

5 būdai palaikyti dantų baltumą:

 1. naudoti balinančią dantų pastą;
 2. naudoti balinimo juosteles reguliariai;
 3. dažančius gėrimus gerti per šiaudelį;
 4. atsisakyti tabako gaminių;
 5. reguliariai atlikti burnos higieną.