.

Dantų jautrumas

.

Dantų balinimas yra populiarus ir nebrangus būdas vėl atstatyti savo šviesią ir spindinčią šypseną. Nors balinimo procedūros yra laikomos saugiomis, dauguma žmonių patiria vienokį ar kitokį dantų sujautrėjimą. Jautrumas gali sukelti skausmą dantims arba nemalonius pojūčius, valgant karštą ar šaltą maistą bei kramtant. Yra keletas veiksnių, lemiančių jautrumą dantų balinimo metu.

.

Balinimo tirpalas

Jis yra naudojamas balinant dantis ir dažniausiai yra vandenilio peroksidas. Kai balinimo procedūra atliekama odontologo kabinete, yra naudojamas daug stipresnės koncentracijos tirpalas. Balinimo juostelių vandenilio peroksido koncentracija daug mažesnė, tačiau vis tiek gali sukelti nepatogumų dėl jautrumo.

.

Dantų būklė

Jūsų dantų būklė vaidina svarbų vaidmenį, naudojant dantų balinimo juosteles. Jūsų valgomas maistas ir žalingi įpročiai prisideda prie dantų emalio būklės blogėjimo. Būtent įtrūkimai, skylutės arba susilpnėjęs emalis leidžia dantų balinimo tirpalams patekti į dantį ir sukelti dirginimą bei skausmą.

.

Dantų balinimo jautrumo gydymas

Norint sumažinti dantų jautrumą, yra keletas pasirinkimo variantų. Pirmiausiai reikėtų pasirinkti mažesnę vandenilio peroksido koncentraciją turinčius produktus, pavydžiui Crest Gentle Routine ar Crest Whitening Therapy. Šios juostelės yra švelniausi Crest gaminiai, skirti jautrių dantų balinimui.

.

Taip pat egzistuoja nemažai priemonių, kurios gali padėti numalšinti ar sumažinti dantų skausmą:

  • Neprofesionalūs desensibilizatoriai gali būti naudojami kaip savarankiški produktai arba  sumaišyti su tam tikrais dantų balinimo preparatais;
  • Fluoridas gali padėti sumažinti skausmą;
  • Priešuždegiminiai vaistai, tokie kaip ibuprofenas, gali suteikti trumpalaikę pagalbą;
  • Minkštesnio dantų šepetėlio pasirinkimas;
  • Dantų pastos, skirtos jautriems dantims, naudojimas;
  • Vengimas valgyti ypač karštus/šaltus patiekalus.