.

Ką reikėtų žinoti, prieš balinantis dantis?

.

Pradėkite nuo sveikų dantų

Negalima pertvarkyti virtuvės, jei grindyse yra sausas puvinys. Kai kamuoja dantenų ligos, yra pažeistos šaknys, atsirado ertmių, turite ypač kreivus dantis ir pan., dantų balinimas gali sukelti dar daugiau skausmo ir problemų. Taip pat jūs prarasite savo laiką ir pinigus, nes balinimas, greičiausiai, nepaveiks pažeistų dantų. Etiškas odontologas tai pasakys, o ne paims pinigus, prieš tai neišsprendęs problemos.

.

Būkite pasiruošę dantų jautrumui

Vienas dažniausių dantų balinimo šalutinių poveikių yra jautrumas apie 24 valandas po to, kai dantys buvo paveikti balinimo gelio. Jeigu skausmas per stiprus, galite išgerti nuskausminamųjų, pavyzdžiui, ibuprofeno.

.

Tai nesitęsia amžinai

Gelstantys dantys yra natūralaus senėjimo proceso dalis. Jie taip pat yra paveikiami dažančių maisto produktų ir gėrimų, kuriuos mes vartojame. Nesvarbu, kur ir kaip balinote dantis, tai netruks amžinai. Dauguma rezultatų tęsiasi nuo 6 mėnesių iki 2 metų, tačiau visa tai priklauso nuo to, kaip stipriai jūsų dantys yra linkę gelsti/dėmėtis.

.

Saugokite minkštuosius audinius nuo balinamojo gelio

Kitas dažnas dantų balinimo šalutinis poveikis yra minkštųjų audinių dirginimas. Tai paprastai atsitinka, kai balinimo tirpalas patenka ant dantenų. Mažai tikėtina, tačiau prarytas balinamasis gelis taip pat gali sukelti pykinimą ar vėmimą.

.

Rezultatai gali skirtis

Gauti rezultatai priklauso nuo jūsų dantų būklės iki balinimo. Kai kurie žmonės galvoja, kad balinimas pašalina visą žalą, kurią jie padarė savo dantims per visą jų gyvenimą. Priešingai, tiesa tokia, kad kuo geriau buvo rūpintasi dantimis, tuo geresni bus balinimo rezultatai! Jei jūs dažnai lankotės pas odontologą, reguliariai atliekate burnos higieną, valotės dantis ir naudojate tarpdančių siūlą, vengiate dažančių produktų, balinimo efektas bus daug labiau pastebimas.

.

Galite padauginti

Per didelis balinimo gelio naudojimas per trumpą laiką gali pakenkti dantims. Dėl per didelio balinimo dantys gali atrodyti permatomi arba praradę spalvą, ko ištaisyti nebepavyks neįsikišus odontologams. 

.

Balinimas yra saugus, jeigu laikomasi instrukcijų

Balinimas iš esmės yra saugus, jeigu atliekamas teisingai, laikantis instrukcijų. Tai, ko daugelis žmonių nesupranta prieš balindami dantis, yra tai, kad jūs susiduriate su gyvu audiniu (skirtingai nei plaukai ar nagai), todėl dantų balinimas gali ir pakenkti, sukelti skausmą ir jautrumą.

.

Kada nerekomenduojama balintis dantų?

  • Vaikams iki 16 metų, nes jų pulpos kamera, nervas ir dentino kanalai yra labai platūs. Balinimas gali pažeisti nervą ir sukelti ilgalaikį jautrumą.
  • Nešiojantiems breketus.
  • Nėščiosioms ir maitinančioms krūtimi moterims.
  • Asmenims, turintiems daug plombų ir karūnėlių, kadangi šios restauracinės priemonės nebalinamos.
  • Asmenims, kurių dantys yra ypač jautrūs ar apnuogintos dantų šaknys, nes jos neturi emalio sluoksnio.
  • Asmenims, alergiškiems peroksidui ar kitoms balinimo gelyje esančioms medžiagoms.
  • Asmenims, sergantiems dantenų ligomis, turintiems ėduonies pažeistų dantų.
  • Asmenims, kurių yra labai skaidrūs, dėmėti, pilkšvi dantys.