.

Kiek kainuoja dantų balinimas?

Jeigu galvojate apie dantų balinimą, turbūt norėtumėte žinoti, kiek tai kainuoja? Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo jūsų pasirinkto balinimo būdo. Dantų balinimo kaina skiriasi, priklausomai nuo pasirinkto produkto tipo. Balinimas pas odontologą, pavyzdžiui, balinimas lazeriu, yra vienas iš brangiausių balinimo būdų. Tuo tarpu balinimas juostelėmis gali būti patogus ir pigesnis būdas gauti akivaizdžius rezultatus gana greitai.

.

Pateikiame dažniausiai pasitaikančių dantų balinimo produktų ir procedūrų palyginimą. 

1. Balinimas odontologo kabinete (lazeriu arba peroksido tirpalu).

Balinimas lazeriu reikalauja apsilankymo įstaigoje ir yra žymiai brangesnis už balinimą namuose. Gydymas trunka apie valandą, o tai suteikia greitų ir dramatiškų rezultatų. Dažniausiai jums reikės palaikymo-pakartojimo procedūros.

Balinimo vandenilio arba karbamido peroksido tirpalais leidžia pasiekti svarbų spalvos pokytį per trumpą laiką. Dažniausiai ši procedūra apima kruopščiai kontroliuojamą santykinai didelės koncentracijos peroksidinio gelio naudojimą (apie 40 %), kurį odontologas arba apmokytas specialistas pritaiko dantims, kai dantenos buvo apsaugotos specialiomis priemonėmis. Paprastai peroksidas paliekamas ant dantų keliems 15-20 minučių intervalams, kurie iš viso trunka iki valandos. Tiems, kuriems viena procedūra neišbalino dantų, gali būti rekomenduojamas pakartotinis arba keletas papildomų balinimo seansų. Kaina ~ 150-300 €.

.

2. Profesionalų išduoti balinimo rinkiniai balinimui namuose, kitaip - balinimas kapomis.

Šis būdas yra vizito pas odontologą ir balinimo namuose derinys. Jūsų dantų gydytojas sukurs individualias balinimo kapas. Jos yra gaminamos individualiai kiekvienam pacientui pagal jo dantų formą, yra minkštos, elastingos ir nesukelia burnoje diskomforto. Balinimo kapos užpildomos balinimo geliu ir gali būti dėvimos naktį, viso miego metu, arba keletą valandų dienos metu. Nors kapos gali dramatiškai balinti dantis, jos sukelia nepatogumų žmonių kasdieniam gyvenimui, nes jas naudojant negalima nei gerti ar valgyti, o dažnai reikia dėvėti per naktį.

Vis dėlto daugelis odontologų mano, kad profesionaliai išleidžiami balinimo rinkiniai gali padėti pasiekti geriausius rezultatus naudojant namuose. Tokie rinkiniai turi mažesnę vandenilio peroksido koncentraciją ir yra laikomi ant dantų keletą valandų ar ilgiau (kartais net per naktį). Kaip žinoma, kuo mažesnė peroksido koncentracija, tuo ilgiau jis gali saugiai likti ant dantų. Tačiau nesilaikant instrukcijų ar dėl neišmanymo galima stipriai pakenkti savo dantims. Kaina ~ 80-190 €.

.

3. Balinimo juostelės - tai yra pigiausias ir patogiausias dantų balinimo būdas. Jeigu nerimaujate dėl balinimo kainos, svarbu žinoti, jog yra daug produktų, kuriuos galite naudoti namuose. Balinimo juostelės turi balinimo ingredientų, taip pat naudojamų odontologo kabinete. Vis dėlto balinimo juostelių balinamosios priemonės koncentracija yra mažiausia, lyginant su kitais balinimo būdais. Jos yra ypač universalios, egzistuoja daug skirtingų rūšių, todėl kiekvienas gali rasti sau tinkamą variantą. Kaina ~ 20-70 €.